Oceń: (24) (1)

xjulusxx

, 2009-12-02 20:36:31, 1131 odp
Tematy: psy, pies, Ciekawostka

Napiszcie jakieś ciekawostki...!

Wiecie, że Yorkshire Terriery (Yorki) żyją najdłużej ze wszystkich psów rasowych?
A może wiecie, że teraz powstała nowa rasa psa, nie pamiętam jaka, ale podobna do Polskiego Owczarka Nizinnego?
Jeżeli znacie jeszcze inne ciekawostki dotyczące zwierząt, pochwalcie się...

Najlepsza odpowiedź

Perełka, 2009-12-06 19:26:48

10 najgroźniejszych zwierząt świata

1. Komar
2. Kobra indyjska
3. Meduza australijska (osa morska)
4. Rekin (żarłacz biały)
5. Lew afrykański
6. Krokodyl różańcowy
7. Słoń
8. Niedźwiedź polarny
9. Bawół afrykański
10. Drzewołazy

http://relaz.pl/ploter,10-najgrozniejszych-zwierzat-swiata,6270

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

kacper222 2016-01-27 15:16:59

Rasy kaczek gospodarskich

Rasy kaczek gospodarskich
Gospodarstwo hodowli kaczek Rasom kaczek gospodarskich chcemy przyjżeć się nieco blize w dziale hodowli, gdyż cel ich chowu jest z goła inny niż popularnych kolorowych kaczek mandarynek czy małych kaczek karolinek. Kaczki chowane w naszych gospodarstwach pochodzą od dzikiej kaczki krzyżówki, do której są nieraz bardzo podobne. Upierzenie ich jest brązowoszare. Kaczory mają piękne, lśniące, zielono-fioletowo-kasztanowate pióra, a na skrzydłach szafirowe pióra, tzw. lusterka. W niektórych okolicach chowane są także bezrasowe kaczki białe. Kaczki powinny odznaczać się użytkowością wszechstronną. Kaczki bezrasowe dostarczają mięsa, jaj i pierza, lecz w mniejszych ilościach niż sztuki rasowe, są bowiem drobniejsze, lżejsze i słabiej wyrośnięte. Dlatego też nawet sztuki tuczone dostarczają mniejszej ilości mięsa niż kaczki rasowe.

Młode kaczki Najpopularniejsze w naszych gospodarstwach są dwie podstawowe odmiany. Kaczka rasy pekin popularnie zwana brojlerem i kaczki staropolskie o charaktersytycznym czarno pstrokartym ubarwieniu. Często na wolnych wybiegach dochodzi do krzyżówki powyższych ras co w rezultacie daje ptaki o wymieszanych cechach obojga ras..

Nioski bezrasowe znoszą mniej jaj, a pierze ich ma niższą wartość handlową, gdyż jest przeważnie barwne, a nie białe. Kaczki bezrasowe zostały częściowo ulepszone przez krzyżowanie z rasowymi kaczorami. Dlatego wśród kaczek bezrasowych chowanych w gospodarstwach spotykamy często sztuki o większej wadze żywej, bardziej prawidłowej budowie i białym upierzeniu. Wprawdzie kaczki bezrasowe są łatwe do chowu, niemniej jednak większe korzyści osiągamy przez chów Kaczek rasowych lub przynajmniej uszlachetnionych przez krzyżowanie z rasowymi kaczorami.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2016-01-27 14:09:41

18 gatunków pingwinów

1. Pingwin Adeli (białooki)
Pygoscelis adeliae
2. Pingwin antarktyczny (maskowy) Pygoscelis antarctica
3. Pingwin białobrewy (gentoo, papua) Pygoscelis papua
4. Pingwin białoskrzydły Eudyptula albosignata (opisywany też jako podgatunek E. minor albosignata).
5. Pingwin cesarski Aptenodytes forsteri
6. Pingwin grubodzioby Eudyptes pachyrhynchus
7. Pingwin grzebieniasty Eudyptes robustus
8. Pingwin Humboldta (peruwiański) Spheniscus humboldti
9. Pingwin królewski Aptenodytes patagonica
10. Pingwin krótkoczuby Eudyptes schlegeli (opisywany też jako podgatunek E. chrysolophus schlegeli)
11. Pingwin Magellana (magellański) Spheniscus magellanicus
12. Pingwin mały Eudyptula minor
13. Pingwin przylądkowy Spheniscus dermesus
14. Pingwin równikowy Spheniscus mendicus
15. Pingwin skalny Eudyptes chrysocome (inaczej – E. crestatus)
16. Pingwin szczotkoczuby Eudyptes sclateri
17. Pingwin złotoczuby (Macaroni) Eudyptes chrysolophus
18. Pingwin żółtooki Megadyptes antipodes

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:23:04

Polecam stronę wiadomosci.onet.pl\zwierzeta

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:20:17


Chiny: Skoczył do wybiegu tygrysów. Potrzebował czegoś ekscytującego"
Chiny: Skoczył do wybiegu tygrysów. "Potrzebował czegoś ekscytującego"
Jeden z mieszkańców Chin wybrał się do ogrodu zoologicznego i podziwiał wybieg tygrysów z wyciągu krzesełkowego. W pewnym momencie zrobił coś zupełnie zaskakującego. Skoczył w kierunku wybiegu tygrysów.
Wiadomości › Świat › Niemcy 1 gru, 19:10
Czarna seria w niemieckim zoo, trwa śledztwo
Czarna seria w niemieckim zoo, trwa śledztwo
Jeden pingwin Humboldta nie żyje, a dwa zniknęły wczoraj po południu z zoo w Dortmundzie na zachodzie Niemiec - podała dziś ta instytucja. Seria dziwnych wydarzeń w zoo trwa od lata. Policja bada te sprawy i ustala, czy incydenty są powiązane.
Wiadomości › Polska › Zwierzęta 27 lis, 06:12
Gazeta Wyborcza": wilki wracają do Polski
"Gazeta Wyborcza": wilki wracają do Polski
Zdjęcia z tzw. fotopułapek rozmieszczonych w całym kraju wskazują, że wilki wracają do Polski. Widziano je w Wielkopolsce, na Pomorzu, Śląsku, a ostatnio koło Warszawy – informuje "Gazeta Wyborcza".
Wiadomości › Poznań › Zwierzęta 24 lis, 06:29
Przestrzegają przed kupowaniem psa pod choinkę
Przestrzegają przed kupowaniem psa pod choinkę
Najpiękniejszy prezent, jaki można dać bezdomnemu psu czy kotu, to nowy dom. Jednak pracownicy schronisk przestrzegają przed nieprzemyślanymi adopcjami i kupowaniem czworonogów jako upominki pod choinkę. Schroniska i obrońcy praw zwierząt zachęcają, by w okresie zimowym wspierać bezpańskie zwierzaki w inny sposób.
Wiadomości › Białystok › Zwierzęta 22 lis, 12:07
Nie będzie przebudowy mostu na Narwii w Żółtkach
Nie będzie przebudowy mostu na Narwii w Żółtkach
Po dwóch latach badań eksperci doszli do wniosku, że mostu na Narwii w Żóltkach pod Białymstokiem nie trzeba podnosić - donosi Radio Białystok.
Wiadomości › Świat › Meksyk 20 lis, 08:03
Nowe hobby w Meksyku: miniaturowe świnki domowe
Nowe hobby w Meksyku: miniaturowe świnki domowe
Już w trzech tysiącach meksykańskich domów miejsca zagrzały nietypowe zwierzątka domowe - miniaturowe świnki. Mieszkańcy wychodzą ze swoimi pupilami na spacery, prowadząc zwierzątka na smyczy. O fenomenie mini-świnek opowiada Xhantal Bombadilla, 22-letnia lekarka weterynarii, zajmująca się hodowlą i sprzedażą tych sympatycznych istot.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:11:20

Ciało geparda jest smukłe i muskularne z długimi nogami, mimo iż wygląda na wątłego i delikatnego. Klatka piersiowa jest obszerna, a talia wąska. Ma małą głowę i krótki pysk, wysoko umieszczone oczy, duże nozdrza i małe okrągłe uszy. Jako jedyny z kotowatych nie potrafi chować pazurów. Futro geparda jest płowe z okrągłymi czarnymi plamkami i czarnymi liniami po bokach pyska. Dorosły samce ważą przeciętnie 38-58 kg z kolei samice 30-42 kg. Długość ciała wynosi od 112 do 135 cm, podczas gdy ogon mierzy do 84 cm. Samce są przeważnie większe niż samice, mają także nieco większą głowę i muskularniejsze ciało. Gepard jest nietypowym członkiem rodziny kotowatych (Felidae), który poluje polegając raczej na swoim wzroku i szybkości, niż z ukrycia. Jest najszybszym zwierzęciem lądowym i na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość do 113 km/h. Gepardy są jedynymi wielkimi kotami, które nie ryczą a wydają inne dźwięki. Potrafią ćwierkać, szczekać, syczeć, mruczeć, miauczeć i rechotać.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:10:14

Samice i młode słonie żyją w stadzie pod przewodnictwem dorosłej samicy, z którą każdy z członków rodziny jest spokrewniony. Młode samce przeganiane są ze stada, kiedy tylko osiągną dojrzałość płciową. Zbierają się później aby prowadzić życie w grupie kawalerów. Dorosłe samce żyją samotnie, dostęp do stada mają tylko przez krótki czas, kiedy samica znajduje się w okresie rui. Pokonując nawet olbrzymie odległości stada nie oddalają się od wody. Słonie nie tylko piją chętnie, ale również uwielbiają się kąpać, najlepiej każdego wieczoru. Po kąpieli słonie obsypują swoją wilgotną skórę piaskiem. Powstała w ten sposób warstwa kurzu i błota pomaga im chronić się przed atakami gryzących owadów.
Jeśli słonie stracą ze sobą kontakt wzrokowy w buszu, dają znać o sobie przy pomocy głębokich, chrapliwych odgłosów. Pochodzą one z nosa, gardła i trąby. Kiedy tylko słoń dostrzeże niebezpieczeństwo, informuje o tym swoich towarzyszy nagle milknąc.
Konflikty między pojedynczymi osobnikami rozstrzygane są na ogół w sposób pokojowy. Zwierzę stojący niżej w hierarchii stada ustępuje zazwyczaj stojącemu wyżej, kiedy tylko dostrzeże, że ten wykonuje niebezpieczne gesty, takie ja zwijanie trąby czy wzbijanie tumanów kurzu. W takich chwilach można też usłyszeć charakterystyczne dla słoni trąbienie. Gesty te wykonywane są także da odstraszenia przeciwnika.
Słonie są wyłącznie roślinożerne. Pożerają różnego rodzaju trawy, liście, mniejsze gałęzie i konary oraz owoce. Nieliczne zęby, jakie posiadają słonie, wykorzystywane są do rozdrabniania pożywienia, Jeżeli słoń straci wszystkie zęby na raz, nie może jeść i ginie z głodu. Dzieje się tak najczęściej w 70-tym roku życia.
Dzienne zapotrzebowanie pokarmowe u większych osobników przekracza 200 kg. Zapotrzebowanie na wodę sięga 190 l w ciągu dnia. Dziennie słoń wydala ok. 80-90 kg kału.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:08:02

Żyrafa (Giraffa camelopardalis) - parzystokopytny ssak roślinożerny oraz najwyższe z żyjących obecnie zwierząt. Zamieszkuje afrykańskie sawanny na południe od Sahary.
Jest to jedyny gatunek, u którego wzrost mierzy się do czubka głowy, nie do kłębu. Samce, większe od samic, osiągają wzrost do 5 metrów i wagę do 1360 kilogramów. Rekordowy samiec żyrafy Rotschilda: 5,87 m i 2000 kg.[1] Samice są mniejsze od samców.
Przednie nogi bardzo długie i cienkie. Szyja waży 272 kg, długa oparta na zaledwie 7 kręgach jak u większości ssaków (cały kręgosłup składa się z 24 kręgów). Na głowie 2 do 5 malutkich rogów, okrytych skórą. Ubarwienie płowe, w ciemne plamy.
Aktywna w dzień. Żywi się liśćmi i pędami drzew. Żyje w stadach o hierarchicznej strukturze, składających się z kilkunastu do (rzadziej) kilkudziesięciu osobników. W biegu osiąga prędkość do 60 km/h. Żyje 20-30 lat. Ciąża u żyrafy trwa 14-15 miesięcy, nowo narodzone cielę mierzy około 1,80 m.
Żyrafa jest spokrewniona z jeleniami i bydłem rogatym, jednak należy do osobnej rodziny żyrafowatych, razem z najbliższym krewniakiem okapi.
Wytworzyła wiele odmian barwnych, które są klasyfikowane jako podgatunki.
Lwy są jedynymi drapieżnikami, które naprawdę zagrażają dorosłym żyrafom. Udaje im się zabić dorosłą żyrafę, ważącą ponad tonę. Aby tego dokonać korzystają z chwili, kiedy schyla ona głowę, np. przy wodopoju. Jeden z kotów skrada się do niej, następnie skacze, chwyta ją zębami za pysk i wbija pazury w kark. Kiedy ofiara raz straci równowagę, cała rodzina lwów przybiega, by ją dobić.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-31 13:02:12

TOP5 ciekawostki o zwierzętach:

1. Jeśli ośmiornica głoduje, potrafi zjeść swoją własną mackę.

2. Tygrysy mają paski nie tylko na futrze, ale również na skórze.

3. Pchła potrafi skoczyć na wysokość aż 200 razy większą niż ona sama.

4. Koty o białej sierści są zazwyczaj głuche i mają jedno oko koloru zielonego, a drugie koloru niebieskiego.

5. Na każdego człowieka na ziemi przypada ponad milion mrówek.

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-30 16:10:48

żółwie należą do rządu owodniowców z gromady zauropsydów

Oceń: (0) (0)

kacper222 2015-12-30 15:56:43

konie należą do ssaków nieparzystokopytnych

<< Poprzednie
1 2 3 4 5 6 7 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy wasze psy też się...

Autor: tikaa, Odpowiedzi: 10

Mój nowy pies nazywa...

Autor: tikaa, Odpowiedzi: 14

Wkurzające zachowanie...

Autor: Dominika97, Odpowiedzi: 14

błagam o odpowiedzi!...

Autor: ~marika, Odpowiedzi: 7

Uderzenie psa?

Autor: Marcia, Odpowiedzi: 13