Oceń: (0) (0)

Kociara

, 2010-02-22 14:03:24, 4 odp
Tematy: Kot na receptę

Kot na receptę????

Kot na receptę

Osoby starsze powinny posiadać przynajmniej jednego kota. Takie są zalecenia lekarzy. Jak wynika z przeprowadzonych badań - futrzaki zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału, redukują poziom stresu i praktycznie wykluczają poczucie samotności.


Zacznijmy od tego, że osoby starsze są idealnymi opiekunami Mruczusiów. Nie wymagają wielkiej aktywności i są znakomitymi towarzyszami przez długie lata. Są niekłopotliwe, czyste, czułe, a do tego wpływają na zdrowie.

Same zalety!

Przez dziesięć lat naukowcy z University of Minnesota w Minneapolis prowadzili badania, w których wzięło udział prawie 4,5 tys. Amerykanów w wieku od 30 do 75 lat. Tylko część z nich była właścicielami kotów i jak się okazało, to właśnie oni, a o 30 proc. rzadziej narażeni są na zawał. Właściciele futrzaków znacznie rzadziej umierali na atak serca. Miłośników Mruczusia taka wiadomość jednak nie zdziwi...

Już w latach 70. rozpoczęto badania nad tym, jaki jest wpływ zwierząt na osoby chore. Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości - nawet krótkie spotkania ze zwierzętami mają pozytywny wpływ na osoby biorące w nich udział. Już samą obecnością kot potrafi poprawić człowiekowi nastrój. Nie oszukujmy się. Jego ciągłe figle i zabawy po prostu urozmaicają życie i zmniejszają poczucie samotności. Redukują też stres (najczęstsza przyczyna zawałów) związany z codziennymi problemami. Chorzy psychicznie, którym pozwala opiekować się kotami, często odzyskują równowagę ducha i uczą się wyrażania emocji.

Posiadanie kota przekłada się też na zdrowie fizyczne. Przytulanie, podnoszenie, karmienie kota, a nawet opróżnianie kuwety, to bardzo przyjemna gimnastyka. Tym bardziej, że wykonywana bardziej z miłości niż obowiązku. Takie ćwiczenia poprawiają ruchomość stawów i zmniejszają dolegliwości związane z bólami reumatycznymi. Poza tym udowodniono, że koty wpływają na obniżenie ciśnienia, poziomu trójglicerydów i cholerestolu we krwi, a więc zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia. Potwierdzają to liczne sukcesy uzyskiwane dzięki felinoterapii.

Miłość za opiekę

Praktycznie każdy kot nadaje się dla osoby starszej. Warto jednak wziąć pod uwagę temperament lub długość sierści. Utrzymanie higieny u persa czy angory może być kłopotliwe. Koty o większym temperamencie (norweskie, tajskie, syberyjskie czy syjamy) ze względu na ograniczony kontakt z innymi ludźmi mogą stać się agresywne. Nikt nie powiedział jednak, że zwykły dachowiec nie sprawdzi się jako oddany przyjaciel.

Oczywiście decydując się na kota warto pamiętać także o zapewnieniu mu odpowiedniej opieki weterynaryjnej, choć obecnie nie jest to największym problemem. Lekarze bardzo często dojeżdżają do chorych zwierząt, a wydatek za wizytę nasz pupil na pewno zwróci nam z nawiązką. Na pewno okaże wiele miłości, czułości i zainteresowania. Do tego warto dodać, że jeśli masz kota, nigdy nie zabraknie ci tematów do rozmowy. Mówiąc o swoim pupilu szybciej nawiążesz nowe znajomości.

Link: http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Kot-na-recepte,wid,11672267,wiadomosc.html?ticaid=19b07

Słyszeliście? Co sądzicie?

Najlepsza odpowiedź

hanczysko, 2010-02-22 15:05:03

Wszystkie zwierzęta dobrze działają na ludzi...w ich otoczeniu można się uspokoić, zrelaksować, spokojnie nad wszystkim pomyśleć;) no i można się im wygadać:P
ale ja osobiście uważam, że koty są w tym najlepsze:) a ich mruczenie działa jak lekarstwo na wszystko

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

Rikki 2011-02-19 15:17:54

Koty są super :)

Oceń: (0) (0)

Shwami32 2010-08-08 11:33:00

Polecam wypowiedź hanczyska.

Oceń: (3) (0)

hanczysko 2010-02-22 15:05:03

Wszystkie zwierzęta dobrze działają na ludzi...w ich otoczeniu można się uspokoić, zrelaksować, spokojnie nad wszystkim pomyśleć;) no i można się im wygadać:P
ale ja osobiście uważam, że koty są w tym najlepsze:) a ich mruczenie działa jak lekarstwo na wszystko

Oceń: (0) (0)

Kociara 2010-02-22 14:04:13

Ja całego nie czytałam, ale wiem o co chodzi. Dlatego uważam że koty są niezwykłe i cudowne.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Widzialam jak mój...

Autor: Victoria2011, Odpowiedzi: 9

Kot wskakuje mi na...

Autor: Zdrapcia, Odpowiedzi: 7

Mój kot bardzo dużo...

Autor: karolina230198, Odpowiedzi: 12

Rośliny i kuweta -...

Autor: ~prosze, Odpowiedzi: 9

Jakie macie rasy kotów?

Autor: Zragon, Odpowiedzi: 28