Oceń: (1) (0)

adinek25

, 2009-10-27 10:03:56, 24 odp
Tematy: karmienieszczeniąt

Jak sądzicie czym się karmi szczeniaczki do 2 miesięcy życia ? Chętnie udzile również odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

fairytale, 2009-11-07 16:57:38

Tia, najlepszy weterynarz w Łodzi doradził podawać szczeniakom smażone mięso. Uważaj, bo uwierzę.
To jest moja ostatnia odpowiedź jaką do ciebie kieruje. Nie pozwolę mnie bezpodstawnie obrażać.
A twoja wypowiedź świadczy o tobie, i twoim poziomie, nie o mnie. Ja się do niego nie zniżam. Nie bedę rozmawiać z osobą, która nie potrafi dyskutować z kulturą, bo myśli że jak się jest anonimowym to wszystko można. A jakbym chciała to znam więcej przymiotników i rzeczowników wartościujących w tym kierunku.
Ha dobre :D ściągam byle jakie informacje żeby mieć dużo punktów :DDDD. A po kij mi te punkty ? nawet lizaka za nie nie dostane. Zresztą to nie ja jedną odpowiedź zamieszczam w dwóch postach.. Nie wnikam w twoje intencje.
To ze mam minusy, znaczy że komuś takiemu jak ty, kto mnie nie lubi, się nudzi ;).
To że nie mam w czymś doświadczenia, nie znaczy że o czymś nie wiem.
Psa chciałam od zawsze. Kupiłam go w końcu dwa lata temu, nie mając niestety odpowiedniej wiedzy, przez co popełniłam kilka błędów wychowawczych. Acz o żywieniu już wtedy coś wiedziałam i nigdy psa smażonym kotletem nie karmiłam. W każdym razie odkąd psa mam psami się interesuje. Czytam o nich wszędzie gdzie to możliwe. Spotykam się z innymi psiarzami, na wakacjach byłam na zlocie dogomaniaków np. I nie wmówisz mi, że się na psach nie znam. Nie wiem wszystkiego, bo nikt wszystkiego nie wie. Nie mam takiej wiedzy jak np. pani weterynarz Sumińska, albo pani szkoleniowiec Modrzewińska. Ale jestem pewna, ze dysponuję wiedzą większą od ciebie.
Możesz uważać mnie za głupią, wyklnąć mnie x razy, zapraszam. Ale wejdź sobie na pierwszą lepszą stronę o psach (np. pies.onet.pl , dogomania.pl/forum mogę nawet moje nicki tam ci podać ^^). Poczytaj wypowiedzi szkoleniowców, weterynarzy, behawiorystów. I pokaż mi jednego, który uważa że dużych psów się nie trzyma w bloku, a szczeniaki się karmi kotletami.
Poczytaj sobie, a potem pomyśl nad sobą. Bo moim zdaniem lepiej czasem zamilknąć niż się kompromitować kłócąc się o coś o czym się kompletnie wiedzy nie ma.
Amen.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

Ryszarda03 2013-04-11 19:08:11

1
Matka wie najlepiej. Młody szczeniak otrzymuje komplet niezbędnych składników pokarmowych z mleka matki, które powinny starczyć mu na pierwsze cztery tygodnie życia. Mleko matki jest w 100% dostosowane do potrzeb szczeniaka i nie ma potrzeby podawać mu nic innego.
2
Dozwolone zastępstwa. W przypadku, gdy matka jest chora, nie ma wystarczającej ilości pokarmu lub szczeniak jest pozbawiony matki, można stosować preparaty zastępcze. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, skontaktuj się z weterynarzem, który dobierze odpowiedni produkt, dostosowany do jego potrzeb.
3
Miłość od pierwszego ugryzienia. Szczeniaki zazwyczaj rozpoczynają jedzenie karmy od około trzeciego lub czwartego tygodnia życia. Zacznij podawać karmę dla szczeniąt od niewielkich ilości i stopniowo zwiększaj im porcję.
4
Smaczne zabawki. Szczenięta bardzo często bawią się jedzeniem, gdy wprowadzamy je po raz pierwszy. Nie martw się – szybko nauczą się, co z nim robić. Podawaj im wówczas suchą karmę, muszą nauczyć się ją jeść zanim zostaną odstawione od mleka matki – ok.7-8 tydzień życia.
5
Mamo, co na obiad? Szczenięta potrzebują dwa razy więcej energii niż dorosłe psy. W zależności od rasy, musisz podawać im posiłki zawierające 25 – 30 % białka.
6
Psy małe – 20 lub mniej kilogramów – mogą osiągnąć pełne rozmiary już w 9 – 12 miesiącu życia. Ich szczeniaki mogą być karmione dowolna karmą. Jeśli jednak jedzenie jest łatwo dostępne, wykształcają one złe nawyki żywieniowe i może to prowadzić do ich nadwagi. Jeśli więc masz inne zwierzęta domowe, musisz dozować im karmę.
7
Nie podawaj szczeniakom dodatkowych posiłków. Wszystkie średnie i duże psy powinny być karmione regularnie, a ich porcje specjalnie dozowane.
8
Jeśli dopuścisz do tego, by twój szczeniak się przejadał, może wystąpić zbyt szybki wzrost. Spowoduje to późniejsze problemy z kośćmi, a nawet krzywicę.
9
Nie przekarmiaj szczeniaka w celu przyspieszenia tempa wzrostu. Pamiętaj, że wielkość psa określana jest genetycznie. Zrównoważona dieta pozwalana prawidłowy rozwój kości u psów dużych i średnich. Ważne jest, zatem, by dążyć do wolniejszego tempa wzrostu.
10
Lekarstwa dla Twojego szczeniaka powinny być dodawane do paszy. Jednakże lekarstwa powinny stanowić nie więcej niż 5 % dziennego spożycia składników odżywczych. Pozostała ich część powinna pochodzić z wysokiej jakości pożywienia.

Oceń: (0) (0)

doggie 2010-05-28 22:08:44

Żadna karma nie zastąpi mięska ;]

Oceń: (1) (1)

Wikusiaa 2010-05-14 10:55:50

Myślę że suchą karmę pedigree junior i puszkę


Ps. puszkę dziel na ok. 4 razy i wstawiaj do lodówki

Oceń: (1) (0)

Kisses 2009-12-14 19:00:51

Fairy dobrze prawi :P

Salvikal firmy Beaphr można dodawać jako dodatek do pożywienia, mój bąbel leciał na tym w hodowli, a wyszedł z niej bardzo zadbany.

Ciekawa jestem cóż to za weterynarz w Łodzi takie mądrości Ci powiedział, tak się składa, że znam tam kilku dobrym, między innymi panią, która zajmowała się całym miotem 'T', z którego jest mój Simba.

Kasiulek, to, że miałaś 2 razy miot, nie znaczy, ze wiesz Bóg wie co. Też mam pająki za szafą, a za znawce się nie uważam i nie mam zamiaru bawić się w hodowle, a co dopiero nazywać każdego pajączka ;)

Mam wiele kontaktów z hodowcami, dużo rozmawiam, ale mimo to, nie uważam się za alfę i omegę bijać każdego, kto myśli inaczej, wyobraź sobie, że nie. Dziwna, prawda?
Chociaż wiem już coś na temat prawidłowego odchowania miotu, mniemam twierdzić, że wiem więcej niż Ty, to nie dokupuje sobie suczki CT, abym miała małe Wombatki, nie. Bo zanim zacznę jakąkolwiek ingerencje w rasę, jaką jest Cairn Terrier, to pięćdziesiąt razy skontaktuje się z hodowcami, poczytam, pogadam.

A nie, BUM, mam miot, wiem wszystko -.-
Nawet doświadczeni hodowcy non stop uczą się czegoś nowego, ale żaden z nich nie dawałby szczeniakowi w takim wieku kotleta!
Do Waszej skromnej informacji - organizm tak małego szczenięcia jest bardzo, ale to bardzo delikatny.

Oceń: (1) (0)

Wiewiurka1313 2009-12-07 21:32:35

oli ma rację

Oceń: (1) (3)

Perełka 2009-11-08 12:16:53

czy ty nie rozumiesz po ludzku co to znaczy pisz wiadomość prywatną nie to ty musisz pisać tu pod tym pytaniem gdzie nasze odp. są nie na miejscu bo nikt nie chce słuchać naszej kłótni tylko dobrej odpowiedzi więc przestań dziewczyno;]

Oceń: (3) (1)

fairytale 2009-11-07 20:44:52

Matko Bosko, masz problemy.
Chyba kurde kłótnie w internecie staną się moim nowym hobby.
Chcesz zdjęcia ze zlotu ? Proszę: http://picasaweb.google.com/fairytale688 w ulubionych mam dwie koleżanki, które z tego samego zlotu też mają zdjęcia. Ja jestem ta w okularach, z długimi włosami, z lustrzanką firmy canon.
Wiem, że nie wszystko wiem o psach. Napisałam to.
Owszem w internecie kłamią. Wszędzie jakieś kłamstwa się znajdą. Ale ja wierzę w to co mówią szkoleniowcy, behawioryści, wolontariusze, którzy zajmują się psami od kilkunastu, kilkudziesięciu lat. A swoją wiedzę o psach mam z kilku źródeł. Po pierwsze, najwięcej zawdzięczam forum dogomania.pl/forum, największemu zresztą polskiemu forum o psach. Nie wmówisz mi, że tysiące ludzi, którzy mają x psów, i zajmują się nimi od lat, kłamią. Na tym forum są szkoleniowcy, są wolontariusze, są hodowcy, i normalni właściciele psów, którzy psom poświęcają całe życie i z nimi wiążą przyszłość. Po drugie z książek. m.in 'Z miłości do psa' Patrici McConell, polecam swoją drogą, 'Okiem Psa' pana Corena bodajże, oraz z książek opisujących psie historie jak 'Marley i ja' Johna Grogan'a oraz 'Psi Rok' Jona Katza. Nie wmówisz mi że ci ludzie kłamią. Po trzecie z życia. Mam psa, odkąd przeczytałam to i owo zaczęłam obserwować siebie i jego. Coraz bardziej go rozumiem, i staram się żeby on jak najbardziej rozumiał mnie. Jeżdżę z nim na szkolenie, spotykam ludzi mających psy, spotykam same psy. Sama obserwacja bez wysuwania wniosków, które wydają się słuszne wystarcza. Bo kiedy zwraca się uwagę na to co pies robi, a nie na to co może to oznaczać w końcu to samo do ciebie dochodzi, i wtedy nie jest wymysłem, a prawdziwym spostrzeżeniem. A jeszcze czytam każdy numer gazety Mój Pies. Tam też są wypowiedzi osób zajmujących się psami na co dzień i to też pewną wiedzę daje. M.in. stąd mam sporą wiedzę o żywieniu psów.
Mam w 'psim świecie' swoje autorytety. Ludzi, dzięki którym psom na tym świecie jest ciut lepiej. Bo niestety nie da się uratować wszystkich psów. Ale jak mówi mój ulubiony cytat: "Ratując jednego psa nie zmienisz świata. Ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa."
Od internetu uzależniona nie jestem. Ale od psów tak.


"gdy już moły same jeść dostawały ziemniaki takie zgniecione dostawały ryż z koteletem mielonym różne rzeczy po pewnym czasie zaczęły jeść też zwykłą karme" twój post. Nie ma rozróżnienia na ziemniaki najpierw, mięso potem. Zresztą smażonego mięsa nie powinno się psom dawać nigdy, a kotlet mięsem smażonym jest.

Oceń: (1) (3)

Perełka 2009-11-07 17:51:01

Chwalisz sie teraz swoimi ,,osiągnieciami ''' ze niby błaś na jakimś zocie itd. a niby dlaczego ktoś ma w to uwierzyć szkoda że na tej stronie znajdują się takie osoby jak ty no ale cóż chociaż czasem udzielisz dobrej odpowiedzi...BO w twoich pytanich tylko jedna odpowiedź miała plusy a to że mam minusy to niemożesz tłumaczyć nudą jakiś osób bo dana jakaś osoba najpierw to czyta a potem ocenia a to znaczy że iwększości w innych pytaniach koro po 5 miniusów już masz nie podobala się twoja wypowiedź...

Oceń: (1) (3)

Perełka 2009-11-07 17:48:21

I widać że nie umiesz czytać uważnie bo ja nie pisałam żeby go karmiła mażonym kotetem Fairytale ja powiedział żeby dawała mu ziemniaki przemielone ryż z warzywami a kotlet dopiero jak mogły już jeść karmę zwykłą naucz się czytąc...

Oceń: (1) (4)

Perełka 2009-11-07 17:46:32

Uważasz że komuś sie nudzi dlatego masz miniusy dobra jesteś myśl tak dalej powodzenia życzę;] Fairytale.....Widać że nie wiesz wszystkiego o psach a internet nie zawsze mówi prawde może jesteś od niego uzależniona nie wnikam w to ale wiem napewno że w internecie jest mnóstwo kłamst i jak bedziesz kierować się tym co w nim piszę to daleko nie zajdziesz to powodzenia;]

<< Poprzednie
1 2 3 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak? Jak...

Autor: Juxik, Odpowiedzi: 5

Mam problem z Coggim,...

Autor: Yumi114, Odpowiedzi: 22

jak oduczyć psa ...

Autor: koniaraa1, Odpowiedzi: 12

Jamniki i pół...

Autor: Dzoanna, Odpowiedzi: 10

tylko z laminatu...

Autor: psiaaaara, Odpowiedzi: 2