Oceń: (0) (0)

Opa97

, 2010-01-16 22:19:06, 31 odp
Tematy: RasowyRodowodowy

Kolejny temat o R=R

Spoko.Nie rozumiecie co to R=R.Spokojnie,wytłumaczę.R=R to Rasowy=Rodowodowy.Nie piszcie "Kolejny głupi temat" Bo tak nie jest.R=R to jedna z ważniejszych spraw decydujących o zakupie poszczególnej RASY.Rei,nie martw się będe ten temat wałkować,aż wszyscy nie zrozumieją :)

Najlepsza odpowiedź

WikPlayer, 2010-01-16 23:13:04

W moim przypadku, Rei, było podobnie... Jeszcze przed moim Nukusiem mieliśmy "bokserka"- Axela. Moi rodzice pojechali na rynek i (niezaplanowanie) przygarnęli b.małego "bokserka"... Po kilku miesiącach okazało się, że to był jednak błąd... Axel pocieszny, wiecznie malutki, drobniutki, kochał wszystkich, włącznie z weterynarzem u którego bywał często... Po kolei zaczęły "wysiadać" mu narządy wewnętrzne... Jazda po tysiącach klinik weterynaryjnych, wydane tysiące złotych... Axel został uśpiony w wieku niecałych 3 lat... To wszystko nie wydarzyłoby się gdyby facet sprzedający nierasowe pieski, ich wcześniej bezmyślnie nie rozmnożył. Nie tylko Axela to spotkało, miliony innych psów czeka podobny los... Psiaki, z pseudohodowli, te którymi się ktoś zaopiekował, najprawdopodobniej czeka inny scenariusz, ale nie sposób, nie myśleć co dzieje się w schroniskach przepełnionych takimi "niechcianymi" psiakami... Lepiej by było ich już nie "domnażać", choćby z tego względu, choćby z troski o zwierzęta- psy i ich przyszłe życie...

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

malinowa66 2010-11-26 20:03:38

To znaczy, że mają być same psy rasowe ?
Bo nie rasowe nie zasługują by żyć bo jest jakaś akcja, tak ?
Ale gdybyście mieli nierasowego psa to byście byli wielce oburzeni bo taka akcja w ogóle postała . -,-
Ja to tak po prostu odbieram , tak jak byście mówili ' Tylko rasowe psy . ! Precz z nierasowymi . ! Nie zasługują by żyć . ! ' ; /
Ale o kundelkach piszecie, że bardzo wam smutno, że biegają po ulicy i byście przygarnęli, przecież one też są nierasowe ..

Oceń: (0) (0)

LadyKakaxD 2010-11-23 16:37:37

A jak kogoś nie stać na rasowego psa ?

Oceń: (0) (0)

Kamelia 2010-07-31 11:42:37

Szkoda, że tak mało ludzi pojmuje jeszcze R=R. Ja nie mam nic przeciwko kundelkom - wspaniałe psiaki i oby ich nigdy nie zabrakło. Ale utrapieniem są pseudo hodowcy, którzy sprzedają psa ,,rasowego bez papierów" za 500 zł dajmy na to goldena a potem szok, ze ten pies jest agresywny. ale ponieważ pan czy pani i tak tego ,,rasowca" kocha to go jeszcze rozmnoży i tak kółeczko się zamyka. W ten sposób niszczone są wspaniale rasy, którym nagle znikąd biorą się złe opinie. Wielu hodowców wkłada sporo pracy: jeżdżą na wystawy po całej Polsce, Europie i świecie, szukają dobrych reproduktorów (takie krycie też nie jest tanie), starają się dobrze szczeniaki socjalizować i odchować. A taki pseudo hodowca - zero wysiłku, sprzeda za mniej kasy, a rasa się ,,psuje".
A przy okazji ograniczy się trochę liczba kundelków, których masa znajduje się w schroniskach. jeżeli ktoś chce mieć psa rasowego a obecnie nie ma na takiego pieniędzy to można przecież trochę poczekać, uzbierać, a jeżeli ktoś nie chce czekać to zrobi wspaniały uczynek biorąc pieska ze schroniska.

Oceń: (1) (0)

xxjulusx 2010-02-09 15:18:16

Ja kocham rasowe psiaki oczywiście, ale tak jak kundelki i - żebym komuś nie zrobiła przykrości - w typie rasy. Mieszańce również są górą. Mam dwa rasowe psiaki (obowiązuje u mnie zasada R=R, więc mają rodowody i jeżdżą na wystawy) yorkshire terriera i boksera. Kiedyś miałam jamnika, ale on nie miał rodowodu (miałam chyba 6 lat) i pewna osoba powiedziała, że mam kundla, a ja wybuchnęłam: "Co cię to? Może i mam kundla, bo je bardzo kocham! Mnie to nie obchodzi! Kupiłam pieska dla miłości, a nie na wagę złota! Prędzej ty byś wygrała ze swoim psem, ale złote majtki w loterii! Pff!" - byłam mała i mądra. Teraz się z tego śmieje, ale wtedy byłam bardzo poważna. Wtedy, gdy to mówiłam wzięłam psa na ręce i poszłam, a moją znajomą koleżankę zamurowało i nic nie odpowiedziała. ;-)

Oceń: (0) (0)

Rei 2010-01-17 14:13:30

Polska i świat jest na takim etapie mentalnym, że kundelków na świecie nigdy nie zabraknie. Zawsze były i zawsze będą. My-ludzie-jako istoty myślące musimy kontrolować przyrost psów nierasowych. Dlatego nie możemy pozwolić na bezsensowne rozmnażanie.
Wszczepianie czipów - to nie przejdzie. Po pierwsze ludzie nie będą za to płacić. Po drugie nawet jak pies ma chip to może się rozmnożyć i wtedy jego potomstwo już chipa mieć nie będzie, więc kierując się tym co piszesz-będzie ono bezpańskie i nikt nigdy nie dojdzie kto przyczynił się do jego powstania.
Jak już pisałam R=R jest po to, aby zachować daną rasę w jak najlepszym stanie, bez wad genetycznych, nieagresywnych etc. W dodatku Im więcej ludzi wie o R=R tym mniej kupuje od pseudohodowców i tym samym skazuje na śmierć psy schroniskowe i kolejne szczeniaki urodzone w pseudohodowli.
Nasze argumenty nie są bezpodstawne. Kto myśli przyszłościowo i potrafi sobie wyobrazić skutki, ten to zrozumie.,
Ty natomiast nie podałaś żadnego argumentu...

Oceń: (0) (0)

Marcia 2010-01-17 13:44:01

Pseudoholowli tego jak Wy to nazywacie twierdząc ze R=R tylko uświadamianiem ludzi,że skoro biorą psa za darmo czy za 5tys zl ,sa za niego odpowiedzialni. Nie należy wyważać otwartych drzwi. Na Swiecie sa sposoby ograniczenie psów bezpańskich i porzucanych. Wystarczyło by rejestrowac psy i wczepiać im czipy z informacja o wlascicielu (to tez nie ograniczy do zera,bo psy bezpańskie bedą się mnozyć) ale ograniczy wyrzycanie psów na ulicę i nauczy ludzi brania odpowiedzialnosci za zwierze które bieże do domu. I powtarza czy za darmo czy za grube pieniądze. Wszystkie wasze argumenty R=R są bezpodstawne,bo to chodzi o nieodpowiedzialnosc ludzka a nie rase psa!

Oceń: (0) (0)

Kociara 2010-01-17 13:23:54

No nie, my dążymy do tego by nie było pseudohodowli.

Oceń: (0) (0)

Marcia 2010-01-17 12:58:12

dążycie do tego,żeby były same psy rasowe?

Oceń: (0) (0)

Kociara 2010-01-17 12:54:50

Kochać je, ale nie domnażać!

Oceń: (0) (0)

Marcia 2010-01-17 12:53:50

do wszystkich: co zrobić z psami nierasowymi?

<< Poprzednie
1 2 3 4 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Lubicie jak psy są...

Autor: tikaa, Odpowiedzi: 9

co zdrowsze dla psa...

Autor: Szczeniaczki, Odpowiedzi: 3

jakie polecacie...

Autor: psinka, Odpowiedzi: 13

czy to prawda ???

Autor: misia11, Odpowiedzi: 12

Łaskotki;) Czy...

Autor: Adziaaa, Odpowiedzi: 10