Oceń: (0) (0)

Chomiczka2000

, 2014-01-18 20:50:28, 3 odp
Tematy: oswajanie

PILNE!!! Jak oswoić chomika...

dżungarskiego ?!

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

Łapka 2014-02-09 14:44:12

Wiele osób lubi chomiki,ale później się nimi nudzą.Pobawią się chwilę ze swoim ulubieńcem, a później zostawiają go samego w klatce na wiele długich dni, podrzucając mu tylko jedzenie i wymieniając wodę. Przez ten czas chomik staje się dziki. Nie zna nas, naszego głosu, zapachu czy dłoni. W takim przypadku próba złapania chomika i pogłaskania go, może skończyć się bolesnym ugryzieniem.

1. Oswojenie z klatką
Delikatnie włóż chomika do jego klatki i go pozostaw na cały dzień w spokoju. Chomik zwiedzi swój dom, zaznajomi się z nowym środowiskiem i prawdopodobnie położy się spać (po przeniesieniu ze sklepu do domu może być nieco zdenerwowany i zmęczony).

2. Oswajanie chomika z głosem
Chomiki są zwierzątkami aktywnymi nocą, zatem możesz się spodziewać, że chomik zbudzi się dopiero wieczorem. Jak już będzie na chodzie, podejdź do klatki i poświęć mu nieco swojej uwagi.Dobrze będzie jeśli zaczniesz do niego mówić przyciszonym, spokojnym głosem. Możesz również mu dać jakiś przysmak np. kawałeczek zielonego ogórka lub marchewki.

3. Oswajanie chomika z ręką
Po jednej czy dwój nocach nadszedł czas na dalszy trening. Jak już chomik wyjdzie ze swojego domku, postaraj się go delikatnie pogłaskać. Na początku może się wzdrygać i odskakiwać od twojej ręki, jednak po pewnym czasie zacznie ignorować twój dotyk.Jak już chomik przyzwyczai się do twojego dotyku możesz go delikatnie podnieść i położyć na dłoni (drugą ręką go nakryj i ciągle asekuruj, aby nie spadł). Pozwól chomiczkowi "zwiedzić" całą Twoją rękę.Jak już wsadzisz chomika z powrotem do klatki nie odchodź od razu. Posiedź chwilkę przy nim i mów do niego spokojnym głosem.


Codzienne powtarzanie tego procesu przez tydzień do dwóch sprawi, że chomik się do ciebie przyzwyczai i nie będzie się ciebie bać (nie będzie gryźć).

Oceń: (0) (0)

pyton 2014-02-08 22:22:43

Należy wkładać go do kartonu i brać do rąk ja miałem dwa oba oswojone własnie tak oswojony chomik żyje dłużej moje przeżyły jeden 3 a drugi 4 lata

Oceń: (0) (0)

Korzi2811 2014-02-08 18:33:26

Raz po raz delikatnie go głaszcz a potem zacznij zabierać na ręce :)

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Hej! Co się stało...

Autor: Franuś29, Odpowiedzi: 3

Niestety dziś w nocy...

Autor: zaneta2048, Odpowiedzi: 6

Jakie imie najlepsze...

Autor: Alex97, Odpowiedzi: 8

Mojej śwince morskier...

Autor: Agusia, Odpowiedzi: 5

jak najdużej może życ...

Autor: elite0707, Odpowiedzi: 12