Oceń: (0) (0)

Trufciaaak300

, 2013-06-28 12:24:20, 3 odp

Sezon na kleszcze trwa. W sprzedaży dostępne są...

różne rodzaje preparatów odstraszających. Opiszcie swoje doświadczenia i opinie (zarówno pozytywne i negatywne), aby pomóc innym w wybraniu najskuteczniejszych. =D

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

~esto 2013-07-08 23:33:03

U mnie po fiprexie psy miały spokój na ponad 2 miesiące, bo wcześniej obroże no to niestety średnio działały... A babeszjoza szaleje teraz...

Oceń: (0) (1)

ωιкα 2013-06-29 23:11:53

W tamtym roku zakropliłam psy, nie pamiętam jakimi kroplami.
Nie mieli kleszczy przez 2\3 miesiące!
W tym roku już miałam im kupować, ale wykąpałam im szamponem (jak sprawdze to podam nazwę) z wyciągu pokrzyw czy coś takiego i od tamtej pory nie znalazłam u nich ani jedno kleszcza i żadnej pchełki!
A Borys mieszka na dworze, w budzie!

A Bakuś ma obrożę, jedna nie pomogła- załapał 2 kleszcze, wdała się infekcja, pokleszczówka, gdyby nie pomoc weterynarza byłoby po nim. Teraz ma inną obrożę (nie wiem jaką) i jest zakroplony :) Od tamtej pory nie ma ani jednego kleszcza :)

Oceń: (0) (1)

Trufciaaak300 2013-06-28 12:32:53

Ja osobiście nie polecam obroży firmy beaphar. Opite kleszcze (nawet na policzku koło obroży), skutkiem czego była babeszjoza (na szczęście wyleczona dzięki wczesnemu rozpoznaniu). A obrożę Sabunol Tośka nosi od miesiąca i jak na razie nie znalazłam nawet jednej malutkiej pchełki, i nawet jak byłam w lesie to nie znalazłam żadnego kleszcza. :-) Polecam obroże firmy Sabunol!
Moja kuzynka stosuje obrożę Kiltix firmy Bayer. Znajduje na psie tylko zasuszone kleszcze. Od czasu założenia Kiltixa Fado nie zachorował ani razu na chorobę odkleszczową. Kiltix działa również na pchły. Również polecam obrożę Kiltix!

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Pytanie nie o...

Autor: andrzej, Odpowiedzi: 15

Mój pies nie chce...

Autor: IQA, Odpowiedzi: 19

Hej. Możecie dodawać...

Autor: PsiakixD, Odpowiedzi: 8

Pies i kot help!

Autor: Fado17, Odpowiedzi: 10

Doświadczenia

Autor: Perełka, Odpowiedzi: 21