Oceń: (1) (0)

Ada33xD

, 2013-02-13 11:15:03, 6 odp
Tematy: York

Czy tak może wyglądac jadłospis dla yorka?

(szczeniaka)
Śniadanko: sucha karma Acana
Obiad: Sucha karma Acana + parówka lub gotowana wątróbka lub gotowany kurczak i ryz lub gotowana marchewka.
Kolacja- sucha karma Acana

Najlepsza odpowiedź

MaryKate, 2013-02-13 11:17:31

Lepiej pozostań przy jednym typu jedzenia - gotowanym, suchym lub nawet surowiźnie. Organizm psa przyzwyczaja się do jednego pokarmu i wytwarza potrzebne enzymy, a każde trawią co innego i w różnym tempie. Jeżeli koniecznie musisz łączyć typy, lepiej dawać właśnie gotowane i suche niż suche i surowe.

Nie dawaj jednak za dużo wątróbki i zbóż. Parówki też nie są najzdrowsze, bo zawierają dużo konserwantów i przypraw.

Gotowane podroby lub kawałki mięska możesz idealnie wykorzystać podczas szkolenia, bo są aromatyczne i bardzo kuszące dla psa.

Acana jest jedną z najlepszych karm, dobrze, że akurat tą wybrałaś.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

Ryszarda03 2013-04-11 19:01:04

Wszystkie młode psy szybko rosną dlatego ich zapotrzebowanie na energię jest większe niż u psów dorosłych ( nawet trzykrotnie). Źródłem dostarczanej w pokarmie energii są: białka, tłuszcze i węglowodany; dodatkowo w pokarmie znajdują się potrzebne do życia minerały i witaminy.
Pamiętajmy że york tak jak i inne psy jest mięsożerny i to mięso powinno być podstawą ich diety. W okresie wzrostu i fizycznego rozwoju psa dieta powinno kształtować się następująco:2/3 – składniki białkowe, 5-10% tłuszcze i około 1/3 części – węglowodany.

Zapotrzebowanie psa na białko pokrywane jest przez mięso. Yorkom można podawać wiele rodzaju mięsa (wołowe, drobiowe, cielęcinę, jagnięcine) oraz filetowane ryby. Źródłem białka są także: ser żółty, ser biały, gotowane jajka. Mięso powinno być drobno posiekane i wymieszane z np.: ryżem, tak aby pies nie mógł sobie wybierać co lepszych kawałków.
Nie należy jednak często żywić psa podrobami ponieważ niektóre z nich podawane w nadmiernych ilościach mogą źle wpływać na zdrowie naszego psa np.: wątroba i nerki są często koncentracją szkodliwych metali ciężkich, tkanka płucna natomiast ma niską wartość odżywczą.

Tłuszcze są głównym dostarczycielem energii i są najczęściej podawane psom wraz z pokarmem ( tłuszcze nasycone) i pochodzą z tkanek zwierzęcych. Tłuszcze nienasycone również potrzebne do prawidłowego wzrostu pochodzą z olei roślinnych. Zbyt bogata w tłuszcz dieta może powodowac tycie psa oraz prowadzić do biegunek, zbyt mała natomiast może powodować schorzenia skóry i mieć wpływ na sierść.

W przypadku lekkich zaburzeń pokarmowych można próbować samemu rozwiązać ten problem. W przypadku zatwardzenia zwiększamy ilośc tłuszczu w diecie, natomiast w przypadku stolca luźnego można podawać kostki i chrząstki cielęce.

Źródłem węglowodanów są: ryż, kasze, makaron. Pokarmy te powinny być dobrze ugotowane (nawet rozgotowane) o konsystencji papki. Kasze i makaron powinny być dobrze rozdrobnione.

Dodatkiem do pokarmu powinny być różnego rodzaju witaminy i składniki mineralne. Można je podawać w postaci różnego rodzaju warzyw i owoców. Oprócz warzyw wzdymających takich jak kapusta, groch czy fasola można podawać szczenięciu wszystkie warzywa które lubi np.: marchewkę , pietruszkę , seler. Powinny być one drobno posiekane lub starte. Niektóre z nich, jak marchewkę możemy podawać tez na surowo, zachowują one wtedy swoje wszystkie walory, a więc witaminy w nich zawarte. Podawaniu pieskowi owoców a szczególnie jabłek poprawia trawienie.
W przypadku braku wapnia (gryzienie ścian) możemy je uzupełnić podawając go w postaci syropu (preparaty dla dzieci) lub podając szczeniaczkowi drobno posiekane chrząstki lub wywar z chrząstek i kostek cielęcych.

Oceń: (1) (0)

salem16 2013-03-13 14:53:02

York nie ma wydelikaconego smaku tak jak człowiek, który domaga się urozmaiconego jedzenia i dodawania przypraw do potraw. York, podobnie jak koń, może otrzymywać co dzień ten sam pokarm. Owszem lubi przysmaki, ale nie musi ich koniecznie dostawać. Na przykład chętnie zjada osłodzony rosół, szkodliwe są natomiast dla psa wszelkie ostre przyprawy, nadmiar soli, cukru, słodycze i czekolada. Żywione tymi przysmakami yorki często chorują. Pożywienie psa powinno składać się w 2/3 z mięsa i w 1/3 z produktów roślinnych. Z mięsa podaje się: podroby (serce, żołądek, wątroba, ozór, nerki, płuca), mięso końskie, głowy wszystkich roślinożernych, ścięgna i wszystko to, co gospodyni przyrządzając potrawy odrzuci. Unikać należy wieprzowiny, a zwłaszcza tłustych jej części. Poza tym znakomite są niesolone ryby. Odleżałe nawet lekko woniejące mięso, jest łatwiej strawne. Do pożądanych pokarmów należą takie produkty, jak: wszelkie kasze, ryż, płatki owsiane, a ponadto (koniecznie) warzywa i owoce i oskrobane (marchew) albo cienko pokrajane (szpinak, pokrzywa, mniszek, sałata, szczypiorek - nie daje się jednak naci z marchwi i kapusty). Owoce (jabłka, gruszki, czarne jagody, poziomki, śliwki suszone) kraje się w razie potrzeby lub dryluje. Wszystko to miesza się przed podaniem psu. Pokarm dla psa powinien być letni 1 (ani gorący, ani zimny) - nie może też być ani zupełnie suchy, ani zbyt wodnisty. Regułą jest podawanie jedzenia ciepławego, o papkowatej konsystencji. Produkty wyjęte z lodówki muszą być podgrzane, a wyjęte z pieca ostudzone. Temperaturę pokarmu sprawdza się wkładając do niego palec. Nie powinno się podawać psu słodyczy, takich jak: pralinki, cukierki, ciasta, czekolada itp. Wprawdzie smakuje mu to bardzo, zaciemnia jednak kontrolę ilości otrzymywanego pokarmu prowadzi do zaburzeń w trawieniu, otłuszczenia psa i doprowadza do egzemy. Prosimy więc krewnych i gości, aby zaniechali tych często potajemnie, pod stołem, dawanych darów, bo to szkodzi psu. Poza tym dobrze ułożony york przyjmuje pokarm tylko za zgodą swego pana . Witaminy i wapń stanowią niezbędny dodatek do pożywienia psa, a zwłaszcza szczeniąt. Jednak w tej sprawie zaleca się zasięgnąć porady u lekarza weterynarii, a nie opierać się na własnych przypuszczeniach. Szczeniętom i młodzieży powinno się zawsze dodawać do pokarmu witaminę D i wapń.

Oceń: (0) (0)

wiki2444 2013-03-08 19:46:48

Śniadanie ok , ale obiad zmień .. Daj sucha karmę + puszka ( chappi - najlepiej wołowina ) + burak ( obrany ugotowany ) + Marchew ( obrana ugotowana ) + pietrucha ( pół ugotowana i obrana ) .. Jeżdżę do schroniska jako wolontariusz więc wiem.. Także zaufaj mi .

Oceń: (0) (0)

Naomi7373 2013-02-26 17:13:13

Czy Twój pies jest łakomy? (pytam z ciekawości) Ile taki pies potrafi zjeść?

Oceń: (0) (0)

Ada33xD 2013-02-13 17:32:51

Dzięki! ;D

Oceń: (4) (2)

MaryKate 2013-02-13 11:17:31

Lepiej pozostań przy jednym typu jedzenia - gotowanym, suchym lub nawet surowiźnie. Organizm psa przyzwyczaja się do jednego pokarmu i wytwarza potrzebne enzymy, a każde trawią co innego i w różnym tempie. Jeżeli koniecznie musisz łączyć typy, lepiej dawać właśnie gotowane i suche niż suche i surowe.

Nie dawaj jednak za dużo wątróbki i zbóż. Parówki też nie są najzdrowsze, bo zawierają dużo konserwantów i przypraw.

Gotowane podroby lub kawałki mięska możesz idealnie wykorzystać podczas szkolenia, bo są aromatyczne i bardzo kuszące dla psa.

Acana jest jedną z najlepszych karm, dobrze, że akurat tą wybrałaś.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy: York

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Kupiliśmy mojej babci...

Autor: irma2007, Odpowiedzi: 7

Fajna zabawa. :)

Autor: Roxi, Odpowiedzi: 40

Dlaczego?

Autor: Psiara123, Odpowiedzi: 6

Jakie?

Autor: Kass1405, Odpowiedzi: 16

tylko z laminatu...

Autor: psiaaaara, Odpowiedzi: 2