Oceń: (0) (0)

Emilia2000

, 2011-07-03 07:47:57, 5 odp
Tematy: narybek, karmienie, gupiki

Czym karmić gupiki i ich narybek? Żeby było tanie.

Najlepsza odpowiedź

Szafir, 2011-07-03 17:51:09

Jest tania karma w sklepie zoologicznym w płatkach dla dorosłych ryb. A dla maluchów jest inna . Takie mini granulki dla narybku. Akwarystyka nie jest tania . Trzeba mieć tego świadomość przed założeniem akwarium.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

~domi13 2013-08-21 15:29:09

Błagam GUPIKI a nie GŁUPIKI. A co do narybku to : karmienie 5-6 razy dziennie małymi porcjami, startym pokarmem dla dorosłych ryb (prop. ovovit TROPICALA- SUPER FIRMA ) oraz granulkami, larwami komarów i ochotki a także różnymi typami warzyw, raz w tygodniu jajko (ugotowane żółtko - w małej ilości ).W zoologu można kupić także gotowe starte na pył pokarmy dla narybku.P.S w świecie tak już jest że nic nie ma za darmo.Chcesz akwa. musisz się liczyć z kosztami- nie to daruj sobie. Tylko męczysz ryby. Mnie urodziło się niedawno 13 małych gupików i przeżyły, wszystko co tu napisałam stosuje też na sobie mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam, Dominika 13 lat - wygadana no nie....:)

Oceń: (0) (0)

MartynaB 2013-04-30 15:02:10

Ja mam 4 głupiki i karmię je zwykłą karmą dla rybek 1-2 razy dziennie.

Oceń: (0) (0)

Ryszarda03 2013-04-09 19:26:30

W sklepach zoo mamy do wyboru wiele rodzajów pokamów dla naszych pupili. Opiszę tutaj kilka możliwości.
Pokarm żywy lub mrożony:
Pokarm żywy możemy wyhodować sami, kupić w sklepie zoo, lub znaleść żyjący w przyrodzie.
Larwy komara - ryby wręcz za nim przepadają. Łatwo dostępne w sklepach, w postaci żywej jak i mrożonej. Niestety wysokokaloryczny, dorosłym samcom podaję go sporadycznie. Zbyt częste podawanie doprowadzi do utuczenia ryby i jej śmierci.

Pokarmy granulowane
Robaki Grindal- łatwe w hodowli, ale trudno dostać porcję hodowlaną. Lubiane przez gupiki szczególnie 4 tygodniowy narybek. Młodym rybkom możemy je podawać nawet codziennie, dorosłym tylko sporadycznie(również bardzo wysokokaloryczne). Grindalom możemy podawać witaminy jako pokarm, dzięki temu narybek dostanie pełno wartościowy posiłek.

Muszka owocówka- dostępna tylko sezonowo, ale nasze ryby będą nam wdzięczne za taki przysmak.

Tubifex- te robaki lubią żyć w zanieczyszczonych wodach, odradzam podawanie ich żywych(chyba, że mamy dostęp do pewnego źródła). Również powinny być podawane okazjonalnie. Moje ryby je uwielbiają, ale żywych nie dostają częściej niż raz na 2-3 miesiące. W postaci mrożonek raz na miesiąc.
Artemia- ciężko doprowadzić artemię do dorosłej postaci, ale możną ją kupić w postaci mrożonek z np dodatkiem spiruliny. Ryby ją uwielbiają.
Oczliki/pierwotniaki/dafnia- dobry pokarm dla narybku, choć dorosłe dafnią również nie pogardzą. Jeśli mamy dostęp do jakiegoś stawu lub oczka wodnego, tego typu pokarm możemy poławiać sami. Ważne aby w wodzie, z której go poławiamy nie było ryb. Dzięki temu unikniemy ewentualnego dostania się pasożytów do naszych akwarii. Osobiście nie mam możliwości poławiania pokarmów.
Serce wołowe- serca wołowego sami sobie bie wyhodujemy, ale można je samemu przyżądzić lub kupić gotowe w postaci mrożonek. Podaje go rybą okazjonalnie.
Glony- gupik to przede wszystkim ryba roślinożerna. Glony możeby hodować sami, kupić w postaci tabletek lub podać spirulinę. Glony zawierają witaminy B, C, D i E. Spirulina dodatkowo wapń i żelazo. Podawanie spiruliny pomoże również w uwydatnieku kolorów u ryb.
Pokarm płatkowany

Pokarmy płatkowane
Obecnie na rynku istnieje wiele pokarmów płatkowanych. Najczęściej stosuję firmy Hagen, Hikari i Tetra, na polskim rynku polecany jest również Tropical. Ważne jest aby pokarm był świeży i przechowywany w suchym miejscu. Kupując pokarm zwracajmy uwagę na ilość witamin i protein. Gupik nie jest wybredną rybą, nie powinno być problemu z doborem pokamu dla ryb w naszej hodowli. Osobiście pod ręką mam kilka rodzai i stosuje je każdy co 3 dni, ryby karmię pół godziny po zapaleniu światła i godzinę przed zgaszeniem. Dla dorastających ryb używam pokarm z dużą zawartością protein 44-50% dla dorosłych samców z niską 42% i mniej, dla samic ok 44%.

Oceń: (0) (0)

bojownik001 2013-04-09 19:22:36

ochotke zjedzą i dorosłe gupiki i ich narybek(a nie jest droga);)

Oceń: (3) (0)

Szafir 2011-07-03 17:51:09

Jest tania karma w sklepie zoologicznym w płatkach dla dorosłych ryb. A dla maluchów jest inna . Takie mini granulki dla narybku. Akwarystyka nie jest tania . Trzeba mieć tego świadomość przed założeniem akwarium.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Hej!!Jakie jest...

Autor: mila2010, Odpowiedzi: 9

Jak odróżnić samca...

Autor: Emilia2000, Odpowiedzi: 5

Czy moge w akwarium...

Autor: ~Rybka, Odpowiedzi: 7

Nie ma Glonojadów!

Autor: Olqa, Odpowiedzi: 9

Czy nazywacie swoje...

Autor: MisiaMoli, Odpowiedzi: 15